Послуги 24\7
Ви можете замовити товар в будь-який час доби
Онлайн допомога
Ми вирішимо будь-яку проблему в сфері слуху
Онлайн платіж
Оплата on-line в будь-який час доби зручним способом
Аудіометрія – це дослідження порога чутності – мінімальної інтенсивності звуку заданої частоти, що може вловити вухо конкретної людини. Існують усереднені показники цієї величини у нормі, а при патології її значення значно змінюються (зазвичай – збільшуються).
Аудіограма – це результат обстеження, графік, де на горизонтальній осі відображено частоту звуку, а на вертикальній – його інтенсивність, яка чується вухом пацієнта.
Абсолютних протипоказань до аудіометрії немає. У той же час не всім категоріям пацієнтів підходить той чи інший метод. Так, неможливо провести тональну аудіометрію новонародженому чи паралізованому пацієнту – вони не здатні виконувати інструкції лікаря. Таким пацієнтам показано комп’ютерну аудіометрію.
Усі методики цього дослідження ділять на суб’єктивні та об’єктивні. Суб’єктивні ґрунтуються на відчуттях пацієнта. Вони досить прості, водночас – інформативні, проте мають загальний недолік – не виключають симуляцію людини, що обстежується. До них відносяться мовна та тональна аудіометрія.
В основі об’єктивних методик лежить оцінка фізіологічних процесів в організмі у відповідь на певний звук. Слова пацієнта тут не відіграють жодної ролі – датчики приладів все визначать самі. Погіршення слуху не вдасться симулювати, використовуючи ці методи. Можна обстежити пацієнтів із порушенням мови, лежачих людей, і навіть дітей раннього віку. Це методики комп’ютерної аудіометрії.
Індивідуальна підготовка до аудіометрії не потрібна, але є обмеження – відмова від використання навушників та відвідування галасливих заходів, вечірок, дискотек протягом доби до діагностики, бо вплив на вухо інтенсивного шуму може знизити інформативність дослідження, спотворити його результат.
Аудіограма дозволяє визначити, у якому відділі вуха відбулося порушення – середнє вухо чи внутрішнє.
Також за результатом можна встановити ступінь порушення слуху (легка, середня, важка, глибока та глухота) для кожного вуха та за необхідності підібрати пацієнтові слуховий апарат.