Діагностика слуху у дорослих

Аудіометрія

Тимпанометрія

Імпедансометрія

 Зниження слуху у дорослих

Кожен десятий житель планети Земля має проблеми зі слухом.  Втрата слуху-туговухість позбавляє людину повноцінного спілкування з іншими людьми, так як в тій чи іншій мірі знижує розбірливість мови.  Для того, щоб успішно впоратися з приглухуватістю, необхідно виявити її причини, ступінь і тип.  Для цього необхідно пройти діагностику слуху- аудіометрію, імпедансометрію.

Існує три основних типи приглухуватості:

Залежно від важкості втрати слуху виділяють п’ять ступенів приглухуватості: легку, середню, важку, глибоку і глухоту.

Замовляйте підбір слухового апарату
безкоштовно прямо зараз

Діагностичні тести слуху

Слухові тести використовуються, щоб з’ясувати, чи є у Вас проблеми зі слухом і наскільки це серйозно.  Після огляду слухових проходів і барабанних перетинок, лікар отолариноголог-сурдолог проведе тести слуху, щоб виявити або виключити патологію слухового аналізатора.  Бувають такі тести слуху:

Акуметрія перевірка порушення слуху за допомогою шепітної та розмовної мови

Камертональні тести – застосовуються для підтвердження результатів тональної аудіометрії.

Аудіометрія, також відома як тест чистого тону.  На новітньому обладнанні від європейського виробника Otometrics (Данія), проводиться аудіометрія в стандартному частотному діапазоні від 125 Гц до 8000 Гц або в розширеному діапазоні частот до 16000 Гц.  Обстеження полягає в тому, щоб перевірити рівень сприйняття звуків у обстежуваного на різних частотах обраного діапазону.

Мовна аудіометрія – це обстеження слуху, що дозволяє визначити рівень розбірливості мови у пацієнта.

SUN – це тест розбірливості мови в шумі, спеціально розроблений для скринінгу дорослих і літніх людей з порушеннями слуху, заснований на використанні набору приголосних і голосних звуків.  Проводитися на сучасному обладнанні від PATH Medical (Німеччина).

Аудіометрія у вільному полі дає можливість оцінити ефективність слухопротезування за порогами тонального сприйняття звуків і відсотку розбірливості мови у пацієнта зі слуховим апаратом або кохлеарним імплантом

Імпедансометрія – це об’єктивний метод діагностики слуху, який допомагає точно визначити локалізацію порушень слуху в середньому вусі.  Імпеданометрія може виявити такі захворювання средного вуха як: секреторний середній отит (наявність рідини за барабанною перетинкою), адгезивний отит, перфорацію барабанної перетинки, дисфункцію євстахієвої труби, отосклероз, тимпаносклероз).  Імпедансометрія включає в себе тимпанометр і реєстрацію акустичних рефлексів внутрішньовушних м’язів.  Метод заснований на вимірюванні мінливого обсягу слухового проходу і барабанної порожнини при зміні тиску в закритому слуховому проході.

Завдяки кваліфікованим фахівцям і новітньому медичному обладнанню для діагностики слуху, Центр Слуху зробить точне обстеження і надасть кваліфіковану допомогу дитині або дорослому зі зниженим слухом.  Лікар призначить лікування кондуктивної або сенсоневральної приглухуватості, а при неможливості лікування слуху- зможе компенсувати втрату слуху за допомогою ефективних слухових апаратів.